Noc v knižnici s rozprávkou 3., 4. roč.

V piatok 22. 11. sme sa stretli v škole o 18,00. Priniesli sme si tam spacáky, karimatky, masky, jedlo a pitie.

Zažili sme kopec zábavy – skladanie puzzlí, skladanie papierových lodičiek, čiapok a lietadiel, napodobňovanie rozprávok alebo hľadanie indícií pre získanie pokladu. Po poskladaní indícií vzniklo slovo neboj sa. Za odmenu sme mali dve veci. Prvá bola, že sme si pochutili na výbornej torte a druhá bola, že sme si po rozložení karimatiek a spacákov mohli pozrieť rozprávku Neboj sa. Keď sa zapla rozprávka, som bol tak unavený, že som po dvadsiatich minútach zaspal. Bol som šťastný, že všetko tak dobre dopadlo.

Ráno prišla pani učiteľka a zobudila nás. Keď sme si zbalili svoje veci, všetci sme dostali medailu za odvahu a znalosť rozprávok. Bol to jeden z mojich najlepších dní.

Filip Ščepko 4. A

***

V piatok, keď som prišla zo školy, som si spravila úlohy a nachystala aj veci na noc v knižnici.

Po príchode do školy nás privítali pani učiteľky. No dnes to neboli pani učiteľky, ale čertica, ježibaba a Pipi Dlhá Pančucha. Ani som sa nenazdala a už sme boli všetci prezlečení v rozprávkových maskách. Pomocou čarovnej kocky sme si vylosovali, v akej budeme skupinke. Prezreli sme si rozprávkovú prezentáciu a hádali sme názov rozprávky, zahrali sme si rozprávkové „Activity“, skladali sme obrázky z rozprávok a aj sme z papierov skladali loďky, lietadlá a čiapky. Najlepšie bolo, keď sme hľadali poklad.  Dvom skupinkám sa podarilo podľa indícií rozlúštiť začarované slovo, ale nám nie. Výhra však bola určená pre všetkých. Bola ňou smotanová torta. Najedli sme sa, pozreli rozprávku a zaspali sme.

Ráno sme sa zobudili, no mne sa nechcelo vstávať. Poupratovali sme si spacáky a karimatky a išli sme domov.

Lea Hrušovská 4. A

FOTOALBUM Z NOCI

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode